O NÁS

Jsme malé rodinné hospodářství zaměřené na ovocnou výrobu a naše zemědělská činnost se opírá zejména o pěstování rakytníku řešetlákového. Nacházíme se v podhůří Hostýnských vrchů nedaleko města Valašské Meziříčí a naše porosty se podílí na tvorbě příjemné krajiny v našem okolí. Našimi hlavními produkty z vlastních sadů jsou zejména 100% rakytníkové šťávy, sirupy, džemy a jejich kombinace s jinými plodinami, které si rovněž sami pěstujeme. Pro pěstování nevyužíváme minerální hnojiva, herbicidy, pesticidy ani jiné chemické prostředky.   

Pro současnou dobu je příznačné vysoké životní tempo a nároky na tělesné a duševní zdraví, což úzce souvisí se zdravým životním stylem. Vlivem toho jsou ceněny přírodní produkty obsahující důležité vitaminy a látky prospěšné lidskému zdraví.

Naše úsilí je zaměřeno především na kvalitu našich výrobků. Samozřejmostí je, pokud má být produkt kvalitní, je nutností i pěstovat zdravé a kvalitní ovoce. A to je prostě základ, o co nám jde. 

V roce 2008 jsme založili první rakytníkové sady. Je to již 15 let, co hospodaříme na vlastních pozemcích, na kterých již řadu let hospodařili naši předkové. A to tenkrát nebyla žádná vyspělá technika, vesměs se vše dělalo ručně či koňskou silou. Naše začátky byly doslova “trnité“. Ono sadařství je docela dřina. Každé ráno se probudíte a vidíte tu spoustu práce, co Vás čeká a když se poté na konci dne za sebou ohlédnete, cítíte velké zadostiučinění. Co jednou zasadíte, už potřebuje následnou péči. A tak to jde den co den. Když ale vidíte, jak všechno roste, to je to, co je na sadařství nejhezčí. Živit se něčím co nás baví, motivuje, čemu věříme a co nám dává smysl.

    

Pokračujeme dále v tradici pěstování ovoce, vše v souladu s ekologií a zejména našim přesvědčením, založeným na respektu a úctě k přírodě. Věříme, že je možné půdu užívat trvale udržitelným způsobem, aniž bychom ji zásobili chemickými prostředky a ta nám bude na oplátku dávat nejzdravější a nejchutnější ovoce i pro Vás.

Dodáváme na trh kvalitní a ekologické potraviny, podporujeme české zemědělství a prodej kvalitních a regionálních výrobků. Důležitou součástí je pro nás podpora šetrného zacházení s přírodními zdroji a celkový vztah k přírodě.

Posouzení je již na Vás, jak se nám to povedlo. Děkujeme.